Almanach

ETAP „REDAKCJA”

Po zdobyciu wiedzy powołany został zespół redakcyjny „Almanach”. Zostały rozdzielone role w zespole i przydzielone obowiązki. Z założeń metoda pracy projektem – którą przyjęliśmy, pozwoliła na nasz zaangażowanie na każdym etapie, ciągłe dokładanie starań do powodzenia projektu, podnoszenie naszych kompetencji, realizację zdolności i umiejętności w praktyce. Zespół redakcyjny, czuwający nad poszczególnymi etapami tworzenia almanacha, stanowił grono uczestników projektu. Tytuł biuletynu wydał się oczywisty: Almanach – to publikacja jednorazowa, zawierająca zebrane artykuły i informacje dotyczące jednej dziedziny życia. My tę dziedzinę wybraliśmy działalność środowiska organizacji młodzieżowych w województwie świętokrzyskim. Publikacja „Almanach” opisuje doświadczenia, pracę, zaangażowanie członków NGO, wolontariuszy, naocznych światków działalności, promuje działalność w ramach organizacji młodzieżowych. Ma służyć promocji aktywności młodzieży w regionie świętokrzyskim, propagowaniu samorealizacji poprzez angażowanie się w działalność na rzecz innych osób, promocji wolontariatu i zalet, jakie niesie za sobą aktywność na rzecz społeczności lokalnej, czyli dobrych praktyk młodzieży w świętokrzyskim.

almanach_8

 

Na łamach „Almanacha” podzieliliśmy się pozytywnymi praktykami, przejawami uczestnictwa młodzieży w oddolnych inicjatywach, organizacjach młodzieżowych i uczestniczących w wolontariacie.

Odwiedziliśmy także redakcję oraz drukarnię i dzięki temu dowiedzieliśmy się jak w praktyce przebiegają działania w zakresie tworzenia czasopism od spotkań w redakcji po bindowanie biuletynu w drukarni.