Zoom 2011

Na warsztatach fotograficznych uczymy, że zoom jest krotnością ogniskowej, a w naszym codziennym działaniu jest przybliżeniem historii, tradycji i zwyczajów oraz kultury młodzieżowej Polski i Białorusi.

Dialog międzykulturowy między grupą polskiej i białoruskiej młodzieży został nawiązany na warsztatach fotograficznych, które prowadzone były przez międzynarodowy zespół w składzie: Vasil Tsitou –  uznany białoruski artysta fotograf oraz Bartosz Magielski – młody adept sztuki fotografii. Gośćmi specjalnymi  byli wybitny fotografik Paweł Pierściński – twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu (http://www.pierscinski.wici.info/) oraz Tomasz Pacan – artysta fotografujący podniebny krajobraz (https://www.facebook.com/tompacfoto). Uczestnicy wzięli również udział w plenerach fotograficznych w Górach Świętokrzyskich oraz w Krakowie. Najlepsze zdjęcia wykonane podczas Projektu zostały wykorzystane do stworzenia polsko-białoruskiego Kalendarza na 2012 rok.

Projekt „ZOOM 2011” sfinansowany był ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Poznaj swojego sąsiada! Polsko-białoruskie spotkania dzieci i młodzieży”.