Działania

Open Minds Studio

Otworzyliśmy „Open Minds Studio”. Tu przez prawie dwa lata polska i portugalska młodzież będzie działała na rzecz edukacji obywatelskiej. Prace koordynuje Jakub Pałac. Projekt finansowany jest ze środków UE w ramach Programu Erasmus+ Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne.

Express Yourself

Zakończyła się międzynarodowa wymiana młodzieżowa „Express Yourself”. Były sesje coachingowe i fotograficzne, wszytko po to, by wyrazić siebie. Materiały z wymiany wkrótce się pojawią na stronie. Projekt „Express Yourself” finansowany był ze środków UE w ramach Programu Erasmus+ Akcja 1 Wymiany Młodzieży.

See Me

Wybijamy rytm serca na bongosach, zakładamy i zdejmujemy maski, wciągamy zakopiańskich turystów w nasz teatr uliczny jednocześnie nawołując „Dostrzeż to, co we mnie najważniejsze; każdy jest inny, co nie znaczy, że ktoś jest gorszy!”

Angielski w działaniu

Nauka angielskich słówek jest całkiem przyjemna, gdy włączy się ją w zabawę i rozwój zainteresowań a nabyte umiejętności można od razu wykorzystać w praktyce. Przekonali się o tym uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchedniowie, który uczestniczyli w działaniach edukacyjnych „Bajki robotów” i „Ptasie radio”.

Dzieciaki z pasją

Mali pasjonaci klocków Lego uczestniczyli w warsztatach, na których budowali fantastyczne konstrukcje i wprawiali je w ruch za pomocą zestawów Lego WeDo. Zaznajomili się z techniką animacji poklatkowej i przygotowali własne filmy z bohaterami Lego City, a w Muzeum Animacji SE-MA-FOR w Łodzi poznali historię animacji i stworzyli własny odcinek „Parauszka”. Dzieci obejrzały film „Megafabryki Lego” i dowiedziały się jak krok po kroku powstają ich ukochane zabawki, a na targach PLASTPOL na własne oczy zobaczyły jak produkuje się plastikowe przedmioty.

Studio Animacji BLOX

Chrupkowe monstra walczą ze strachem, cement i cegły spajają relacje, klocki „Bricks and More” podbudowują wiarę we własne możliwości. Te i wiele innych działań z klockami oraz komputerową animacją poklatkową są udziałem uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. E. Peck w Suchedniowie (Jedynce), którzy w czasie twórczej zabawy rozwijają kompetencje społeczne oraz uczą się j. angielskiego.

Uczenie się przez całe życie

Jak dostosować dzisiejsze oferty edukacyjne i szkoleniowe do potrzeb rynku pracy, a w konsekwencji przyczynić się do zmniejszenia stopy bezrobocia wśród młodzieży? Co w tym zakresie robią instytucje edukacyjne, przedsiębiorstwa i władze samorządowe/rządowe w innych europejskich krajach? Jaki wpływ poprzez wzmocnienie kompetencji miękkich mają sami zainteresowani podjęciem pracy?